fbpx
Mija kolejny rok…

Mija kolejny rok…

2014PLKilka dni temu Facebook wyświetlił automatyczny post zapraszający do przejrzenia podsumowania mojego roku 2014 i – oczywiście – podzielenia się nim z przyjaciółmi. Z ciekawości zajrzałam i zauważyłam, że przegląd opierał się na dodanych zdjęciach i ilości “polubień”, które otrzymały, więc w rezultacie Facebook przegapił większość ważnych wydarzeń w moim życiu. Wzruszyłam ramionami i przygotowałam własne podsumowanie: prosty kolaż z okładkami siedmiu antologii wydanych w tym roku, gdyż pisanie jest jedną z najważniejszych rzeczy w moim życiu i zawsze niezwykle się cieszę, gdy ukazuje się mój tekst.

Zebranie wszystkich okładek na jednym obrazku uświadomiło mi również, że 2014 był dobrym rokiem i że muszę pisać jeszcze więcej, jeśli pod koniec przyszłego roku chcę się pochwalić podobnym osiągnięciem:

2014 w Pisaniu

Zaskoczyło mnie natomiast, że otrzymałam też podsumowanie roku 2014 dla tej strony (dziękuję, WordPressie!). Infografika zawiera nieco statystyk i interesujących danych, więc zdecydowałam podzielić się nią z Wami, mimo że część informacji podawałam już moim poście rocznicowym. Podsumowanie pokazuje, że nie jestem blogerką, gdyż posty dodawane są bardzo nieregularnie i udowadnia, że weekendy są najbardziej produktywne, gdyż większość tekstów pojawia się na stronie w poniedziałki.

Najwięcej odwiedzających pochodzi z Polski, Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii (a Irlandia jest tuż za nimi), co potwierdza, że praca związana z prowadzeniem strony dwujęzycznej się opłaca, ale co ciekawe, stronę odwiedzają również osoby z innych krajów, nawet tak egzotycznych jak Chile, Ekwador, Maroko czy Papua Nowa Gwinea.

Goście trafiali na stronę głównie przez Twittera i Facebooka, co sprawia, że ponownie rozważam założenie strony autorskiej na drugiej z platform, ale wszystko w swoim czasie. W tym roku, za namową znajomego, zajęłam się wreszcie swoją stroną w serwisie Goodreads, więc Facebook może jeszcze poczekać. Polscy goście najczęściej przychodzą z “Latającej Holery“, olbrzymiego forum fanów fantastyki oraz z mojej starej strony na Worpressie, która pozostaje nieaktywna od czasu przenosin na Melfka.com.

Jednak takie statystyki najlepiej przeglądać porównując je z innymi latami, więc mogę tylko mieć nadzieję, że za 12 miesięcy będę mogła Wam pokazać godne uwagi osiągnięcia i statystyki. W planach 2015 jest kilka ekscytujących rzeczy i mam nadzieję, że w przeciągu roku będę się dzieliła z Wami dobrymi wieściami.

A ponieważ nie należę do osób, które robią listę postanowień noworocznych, pozostało mi tylko zamieścić życzenia na rok 2015.

2015wishesPL

W końcu nie potrzeba postanowień, jeśli dni upływają Wam produktywnie i twórczo.

2 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Follow

Get the latest posts delivered to your mailbox: